Zeszyt online

Opublikowano: środa, 04 czerwiec 2025 Katarzyna

        Od kwietnia uczniowie klasy 4 biorą udział w projekcie MEN, pt.:” Wsparcie edukacji matematycznej z użyciem narzędzia AI zeszyt.online”. Celem projektu jest poprawa umiejętności matematycznych uczniów szkół podstawowych i wsparcie procesów nauczania matematyki. Nauczyciele otrzymają dostęp do systemu nauki wspomaganej sztuczną inteligencją dla 50.000 uczniów klas IV, V i VI.

Zeszyt online opracowali naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Początkowo narzędzie było testowane na warszawskich uczniach. W warszawskiej dzielnicy Wawer, w której wszyscy uczniowie mieli dostęp do tego narzędzia odnotowano znaczący wzrost wyników względem dzielnic Warszawy, które nie miały jeszcze dostępu do zeszyt.online. Dzielnica, która dotychczas (2018-2020) plasowała się w połowie rankingu dzielnic Warszawy, na stałe podskoczyła o 4 pozycje i w latach 2020-2024 zajmowała piąte miejsce w wynikach z matematyki na egzaminie ósmoklasisty. W tym czasie poprawiła swoje wyniki o ponad 5 punktów procentowych względem pozostałych dzielnic Warszawy.

Obecnie zeszyt.online jest już uruchomiony w całej Warszawie. W ciągu ostatnich lat zdobył uznanie nauczycieli, którzy potwierdzają jego skuteczność w codziennej pracy dydaktycznej.

             Czekamy na efekty – pasjonatka p. Aneta smile

 

Źródło: https://zeszyt.online/men

Odsłony: 3