XVII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie – etap diecezjalny

Opublikowano: piątek, 03 marzec 2023 Wioleta Balczun

2 marca 2023 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wzięli udział w II etapie (diecezjalnym) XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Etap drugiego konkursu przeprowadzony był w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Suwałkach. Do konkursu zaproszeni byli uczniowie szkół podstawowych: klasy VI-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu diecezji ełckiej. Celem Olimpiady było przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz znajomość Listu św. Jakuba Apostoła. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów, którzy zajęli kolejno następujące miejsca:

I miejsce:  Amelia Grygutis kl. VIII;

II miejsce:  Katarzyna Szlaszyńska – kl. VIII;

III miejsce:  Błażej Leszczyński – kl. VIII;

Doświadczenie uczestnictwa w tym konkursie dały im dużo satysfakcji i motywacji  do dalszego odkrywania bogactwa niezwykłej osobowości o. Maksymiliana.

W kwietniu nasi uczniowie wezmą udział w ostatnim ogólnopolskim etapie olimpiady, która odbędzie się w Siedlcach.       

Opiekunem szkolnym była katechetka Teresa Leśniewska.                       

Życzymy im powodzenia 😊

Odsłony: 37