×

Wiadomość

Upowszechnianie sportu ...

Opublikowano: środa, 18 październik 2023
Wioleta Balczun

Fundacja im. Wojciecha Fortuny po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizację zajęć sportowych. Dofinansowanie zostało przyznane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekty pod nazwą „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego i sejneńskiego” oraz „Upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów poprzez organizację zajęć sportowych dla mieszkańców powiatu suwalskiego i  sejneńskiego” to realizacja zajęć sportowych z dyscyplin takich jak:

tenis stołowy🏓, koszykówka ⛹️‍♀️, badminton 🏸, biathlon, piłka nożna⚽️, fitness, gimnastyka 🤸‍♂️, siatkówka 🏐 oraz judo 🥋.

W projekcie biorą udział szkoły z Gminy Szypliszki i Gminy Puńsk: Szkoła Podstawowa w Słobódce, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa w Puńsku oraz Miasto Suwałki - Suwalski Klub Badmintona. Uczestnikami zajęć są dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Głównym celem zajęć jest harmonijny rozwój fizyczny, poprawa ogólnej kondycji oraz podniesienie sprawności fizycznej uczniów, jak i dorosłych.

Założeniem projektu jest pomoc w znalezieniu radości podczas korzystania ze sportowego stylu życia. Liczymy, że udział w projekcie otworzy oczy na aktywne wykorzystywanie wolnego czasu, a współdziałanie z rodzicami w zajęciach sportowych wspomoże relacje rodzinne.

Cykl zajęć sportowych rozpoczął się od lutego i trwać będzie do końca roku kalendarzowego. Każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma dyplom uczestnictwa w zajęciach.    

https://photos.app.goo.gl/SLnrSphSc8C9Mg6a7

 

 

Akademia Mistrzów Kajakarstwa 2023

Opublikowano: piątek, 22 wrzesień 2023
Marek Zdancewicz

W okresie od 20 maja 2023 do 22 września 2023 cztery grupy uczniów klas VI – VIII uczestniczyły w  zajęciach sportowych z kajakarstwa w Starym Folwarku organizowanych w ramach projektu „Akademii Mistrzów Kajakarstwa 2023” realizowane przez Fundację im. Wojciecha Fortuny dofinansowanych w ramach programu „Sport dla Wszystkich” ze  środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kajakarstwo 🚣🏻‍♂️ to bardzo popularny sport wodny. Jest aktywnością często wybieraną w okresie wiosenno-letnim, szczególnie w wakacje.

Znając odpowiednie techniki wiosłowania, można pokonywać duże odległości i odkrywać odległe części rzek i jezior 🌊, czego nie brakuje na naszych terenach Suwalszczyzny.

Zajęcia składały się z dwóch części.  Podczas pierwszej – teoretycznej uczestnicy poznali nazewnictwo poszczególnych części kajaka, właściwą technikę pływania kajakiem oraz umiejętność używania wioseł kajakowych i ich sterowanie. Uczestnicy zajęć poznali dwa podstawowe manewry sterowania, czyli skręcanie i przechylanie. Zwieńczeniem zajęć była oczywiście organizacja wspólnego spływu kajakowego. Zrozumienie i praktyka zasad pływania kajakiem 🛶 pomogły uczniom zapewnić bezpieczny i przyjemny spływ kajakowy.

Uczestnictwo w zajęciach z kajakarstwa zapewniło przede wszystkim dobrą zabawę i przyjemne spędzanie czasu bez rezygnowania z aktywności fizycznej😊.

  Foto

uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce uczą się jazdy na nartach wodnych z Fundacją im. Wojciecha Fortuny

Opublikowano: czwartek, 01 czerwiec 2023
Wioleta Balczun

Fundacja im. Wojciecha Fortuny otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zajęć dofinansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów, dzięki którym w sezonie zimowym uczniowie z powiatu suwalskiego i sejneńskiego mieli możliwość nauki jazdy na nartach.

Kontynuując projekt w sezonie letnim rozpoczęliśmy naukę jazdy na nartach wodnych🏄‍♂️. To dyscyplina sportowa z dawką adrenaliny i dreszczykiem emocji 😁 Jest popularną formą letniej aktywności polegającą na jeździe na jednej lub dwóch nartach po wodzie na elektrycznym wyciągu narciarskim. Taki wyciąg elektryczny posiada Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie, który umożliwia jazdę po torze o długości 1 000 metrów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce podczas czterech wyjazdów nauczą się podstawowego instruktażu, zasad startu, ćwiczenia odpowiedniej pozycji jak i trzymania holu, a także nauki na wodzie.

Uczestnictwo w zajęciach jazdy na nartach wodnych zapewni przede wszystkim dobrą zabawę i przyjemne spędzanie czasu bez rezygnowania z aktywności fizycznej 😊. 

https://photos.app.goo.gl/apy7W8xmoHGXpNLb8

 

"Akademia Mistrzów Narciarstwa Zjazdowego 2023 Plus"

Opublikowano: piątek, 03 marzec 2023
Wioleta Balczun

Najlepszym przepisem na poprawę swoich umiejętności jazdy na nartach jest praktyka – osoby, które pokochają tego typu aktywność, będą wracać na stok w każdym sezonie. Fundacja im. Wojciecha Fortuny ponownie otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zajęć dofinansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Dzieci z powiatu suwalskiego i sejneńskiego mają możliwość korzystania z nauki jazdy na nartach ⛷.  

Jazda na nartach jest dla każdego, tutaj wiek oraz kondycja fizyczna nie gra roli. Zjazdy ze stoku to dobra zabawa, w związku z tym uczniowie klas IV –VI ze szkół podstawowych kontynuują lekcje nauki jazdy na nartach 🎿 ⛷ w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie.

Uczestnicy projektu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów rozpoczynają zajęcia od podstawowych technik, które ułatwią im opanować jazdę. Uczniowie starsi,  którzy brali już udział w poprzednich edycjach projektu i są już obyci ze sprzętem, opanowując podstawy, chętnie sięgają po nowe wrażenia, jakim jest jazda na snowboardzie 🏂

Liczymy, że nauka poprzez zabawę wyłoni wśród uczestników projektu nową pasję do sportów zimowych 😍

https://photos.app.goo.gl/DHhyTMo8zw7jL2iHA

 

„Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego 2022”

Opublikowano: piątek, 18 listopad 2022
Wioleta Balczun

W Szkole Podstawowej w Słobódce oraz w Szkole Podstawowej w Kaletniku dzięki Fundacji im. Wojciecha Fortuny realizuje się projekt pod nazwą „Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego 2022”. Zajęcia sportowe są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport dla Wszystkich”.

Zadaniem projektu jest zmiana nastawienia do sportu poprzez atrakcyjne formy aktywności fizycznej, dzięki czemu dbanie o zdrowie wśród dzieci i młodzieży stanie się normą. Projekt składa się z cyklicznych zajęć sportowych takich jak: piłka nożna, tenis stołowy, badminton oraz biathlon. Cykl zajęć rozpoczął się od lutego i trwać będzie do końca roku kalendarzowego.

Fundacja im. Wojciecha Fortuny już po raz kolejny prowadzi tego typu zajęcia sportowe. Dzięki takim projektom zwiększa się aktywność fizyczna dzieci i młodzieży. Rozbudzeni zainteresowaniem uczestnicy projektu mają motywację do aktywności ruchowej wybranej przez siebie dziedzinie sportu. Zwiększa się u nich wiedza z zakresu bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma dyplom uczestnictwa w zajęciach.    

https://photos.app.goo.gl/vHdn2aiM3iMBpyvr5

https://photos.google.com/share/AF1QipO5mhKxM7Zo7xBHI5tueBoO14lzqJu7_TnW_yJ_VfVke4k0YpqNqROnpumKlWRqzA?key=WUp6ZEFGYnpsdkdMakR0d0NFcXFRN1p2RXpFbTF3

 

IV MEMORIAŁ PIOTRA DAWIDA PUCHLIKA POD PATRONATEM WÓJTA GMINY SZYPLISZKI

Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022
Wioleta Balczun

                                                                                        

IV MEMORIAŁ PIOTRA DAWIDA PUCHLIKA POD PATRONATEM WÓJTA GMINY SZYPLISZKI

Dzięki wsparciu Fundacji Wojciecha Fortuny, Szkoła Podstawowa w Słobódce w dniach 10-11 czerwca 2022r. zorganizowała Turniej Tenisa Stołowego. Dwudniowe zmagania tenisistów zostały zorganizowane w ośmiu kategoriach wiekowych już po raz czwarty. Spotkania pasjonatów ping-ponga zjednoczyła idea upamiętniająca Piotra Dawida Puchlika – nauczyciela, trenera oraz wielkiego miłośnika tenisa stołowego. Rok rocznie patronat w rozgrywkach tenisowych obejmuje Wójt Gminy Szypliszki – Pan Mariusz Grygieńć.

Przedsięwzięcie dofinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu ,,Sport wszystkich dzieci’’. W tym roku w rozgrywkach  wzięło udział prawie 200 entuzjastów tenisa stołowego. Zawodnicy turnieju reprezentowali wysoki poziom umiejętności, dostarczając publiczności niezapomnianych wrażeń. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w tę inicjatywę. Bardzo miło nam było gościć w tych dniach Państwa Halinę i Bogdana Puchlik  - rodziców Piotra, których obecność, wsparcie i entuzjazm pozwoliła nam wrócić wspomnieniami do przeszłości. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia z przebiegu Turnieju:

https://photos.google.com/share/AF1QipMAtgY6dlfwHDdF9geSDCmP-dCl5B_oqU_6NVPJ_VPoF8ROJ5KGUDb-IKqAG4DnJg?key=NHNaSFpNYVBxbk00VlczWkswcC04dV9OMFRSRHFn

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach:

Attachments:
Download this file (DSC04097.JPG)DSC04097.JPG[ ]3328 kB
Download this file (DSC04098.JPG)DSC04098.JPG[ ]2592 kB
Download this file (DSC04100.JPG)DSC04100.JPG[ ]1952 kB
Download this file (DSC04106.JPG)DSC04106.JPG[ ]2336 kB
Download this file (DSC04127.JPG)DSC04127.JPG[ ]2016 kB
Download this file (DSC04128.JPG)DSC04128.JPG[ ]1824 kB
Download this file (DSC04135.JPG)DSC04135.JPG[ ]2240 kB
Download this file (DSC04136.JPG)DSC04136.JPG[ ]2240 kB
Download this file (DSC04146.JPG)DSC04146.JPG[ ]2816 kB
Download this file (DSC04154.JPG)DSC04154.JPG[ ]2208 kB
Download this file (DSC04164.JPG)DSC04164.JPG[ ]2880 kB

Czytaj więcej...

Kolejny wyjazd na zajęcia sportowe z żeglarstwa

Opublikowano: środa, 01 czerwiec 2022
Wioleta Balczun

We wtorek 31.05.2022r. kolejna grupa uczniów wzięła udział w zajęciach sportowych z żeglarstwa w Starym Folwarku organizowanych w ramach projektu „Akademii Mistrzów Narciarstwa Zjazdowego 2022 Plus” – zajęcia alternatywne realizowanych przez Fundację im. Wojciecha Fortuny.

Pogoda dopisała, co widać po twarzach uczestników J Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Zajęcia sportowe z żeglarstwa

Opublikowano: wtorek, 24 maj 2022
Wioleta Balczun

W piątek 20.05.2022r. dziewiętnastoosobowa grupa uczniów klasy VI i VII uczestniczyła w zajęciach sportowych z żeglarstwa w Starym Folwarku organizowanych w ramach projektu „Akademii Mistrzów Narciarstwa Zjazdowego 2022 Plus” – zajęcia alternatywne realizowanych przez Fundację im. Wojciecha Fortuny. Zajęcia składały się z dwóch części.  Podczas pierwszej -teoretycznej poznali elementy budowy jachtu żaglowego, podstawowe węzły żeglarskie. Podczas  drugiej części - praktycznej, gdzie mogli „wziąć żagle w swoje ręce” wink Całość została zakończona ogniskiem.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego zdarzenia smile