Spotkanie autorskie z Mistrzem

Opublikowano: czwartek, 14 wrzesień 2023 Wioleta Balczun

We wtorek 12.09.2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć podczas zebrania z rodzicami klasy piątej Pana Wojciecha Fortunę - Mistrza Olimpijskiego ⛷, który na stałe zapisał się w historii nie tylko sportów zimowych, ale całego polskiego sportu. Zrealizował marzenia wielu pokoleń entuzjastów narciarstwa, pierwszy polski złoty medalista olimpijski zimowych igrzysk, który zdobył setny medal w historii polskiego olimpizmu – Sapporo 11 lutego 1972.

Pan Fortuna jest założycielem Fundacji im. Wojciecha Fortuny. Szkoła Podstawowa w Słobódce przy współpracy z Fundacją realizuje wiele projektów zajęciowych dla uczniów z powiatu suwalskiego jak i sejneńskiego.

Fundacja im. Wojciecha Fortuny realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pod tytułem "Opracowanie, wydanie i promocja książki - "Pół wieku od złotego skoku Wojciecha Fortuny". Dzięki temu projektowi Fundacja miała możliwość uczcić ten złoty skok wydaniem książki 📖. 

Pan Wojciech Fortuna gościnie przybył na spotkanie autorskie z rodzicami promując książkę "Pół wieku od złotego skoku Wojciecha Fortuny". Jest to już trzecia wydana książka biograficzna. Podczas spotkania zebrani słuchacze zadawali pytania, prowadzili dyskusję oraz poznali ciekawostki z życia Mistrza.

Wierzymy, że to nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie z Panem Fortuną 😊

https://photos.app.goo.gl/KMZ9aocsQ2nb7Bkh7

 

Odsłony: 19