×

Wiadomość

Wycieczka przedszkolaków do Siedliska Bogdanka

Opublikowano: czwartek, 28 marzec 2024 Ewa Brodowska

Dnia 27 marca przedszkolaki z grupy 4 i 6 latków wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Siedliska Bogdanka w Leszczewku.  Dzieci brały udział w warsztatach wielkanocnych, gdzie z pomocą opiekunów  upiekły zajączki z ciasta drożdżowego. Podczas zajęć kulinarnych poznały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz zobaczyły w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki. Warsztaty były oparte na praktycznym rozwijaniu umiejętności kulinarnych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość karmienia osiołka, kucyka oraz przytulenia się do alpak. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zjeżdżalnie na tyrolce oraz pontonach, które wywołały wiele radości. Przedszkolaki korzystały również z atrakcyjnego placu zabaw na świażym powietrzu: gotowały w kuchni błotnej, gdzie korzystały z prawdziwych naczyń i przyrządzały wymyślone potrawy. Brały udział w zawodach szukania wielkanocnych jajek, które zostawił „Zajączek Wielkanocny”. Rzucały jajkiem do koszyczka, pokonywały tor przeszkód i szukały wyjścia z labiryntu. Wrażeń było co niemiara.

Przedszkolaki pełne przeżyć i nowych doświadczeń wróciły szczęśliwe do przedszkola.

https://photos.app.goo.gl/3xHhm68hKbUnv6JYA 

E. Tomaszewska, P. Bobrowska

Odsłony: 45