ZNAMY WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ”THE BIG CHALLENGE”

Opublikowano: wtorek, 02 lipiec 2024 Katarzyna

The Big Challenge to ogólnopolski i ogólnoeuropejski konkurs języka angielskiego skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz kl.1 LO. Głównym celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 500 tysięcy uczniów, w tym prawie 29 000 tysięcy uczniów z 873 szkół w całej Polsce i spośród 26 szkół w województwie podlaskim.

25 edycja konkursu w naszej szkole odbyła się 9 kwietnia 2024r. i wzięło w nim udział 22 uczniów z klas IV-VIII. Za 55 zadań konkursowych można maksymalnie otrzymać 350 punktów.

Na podium znaleźli się:

Najwyższy wynik w szkole i tym samym I miejsce zdobył Miłosz Bielenia, uczeń  klasy 6 uzyskując wynik ponad 293 punktów

Na II pozycji znalazła się Adeela Mustafa, również uczennica klasy 6,  która uzyskała wynik 266 punktów

Zaś miejsce III należy do Aleksandra Słowikowskiego z klasy 8, który zdobył  256 punktów.

Należy dodać, że uczniowie pisali konkurs na 3 różnych poziomach, zaś w każdej klasie zostali wyłonieni Ci, którzy uzyskali najwyższy wynik:

Level 1 (poziom 1) – klasa 4

Sebastian Hołubowicz

Level 1(poziom 1) – klasa 5 ex aequo

Gabriel Domalewski i Bartłomiej Żaborowski

Level 2 (poziom 2) – klasa 6

Miłosz Bielenia

Level 4 (poziom 4) – klasa 8

Aleksander Słowikowski

Wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi sprawdzenia swojej wiedzy. Była to świetna okazja do potwierdzenia swoich umiejętności językowych. Jestem z Was bardzo dumna. Mam nadzieję, ze w przyszłym roku ponownie zechcecie wziąć udział w konkursie i zweryfikować swój zasób wiedzy!

Opracowanie: Agata Słowikowska