Spotkanie z Olimpijczykami

Opublikowano: piątek, 10 wrzesień 2021 Wioleta Balczun

Spotkanie z Olimpijczykami

            W dniu 10 września 2021r. rozpoczęły się 57 Centralne Uroczystości Dni Olimpijczyka w Pogodnych Suwałkach i potrwają, aż do 12 września.

            Obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie odsłonięciem tablic w Alei Polskich Olimpijczyków i Mistrzów Sportu, w których wzięli udział zaproszeni goście.

            W Szkole Podstawowej w Słobódce o godz. 12:30 pojawili się dwaj złoci medaliści olimpijscy p. Zbigniew Lubiejewski - polski siatkarz, złoty medalista olimpijski z Montrealu 1976 oraz srebrny medalista ME z Belgradu 1975, odznaczony również złotym Medalem „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe” oraz p. Marek Antoni Łbik – polski kajakarz, dwukrotny mistrz świata, dwukrotny medalista olimpijski z Seulu, wielokrotny mistrz Polski, większość sukcesów odniósł w duecie z Markiem Dopierałą, z którym w 1987r. zwyciężył także w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku.

Uczniowie z uwagą i zaciekawieniem słuchali opowieści olimpijczyków, mieli okazję obejrzeć złoty medal olimpijski i w konkursach sportowych wygrać replikę złotego medalu olimpijskiego p. Marka Łbika, a także zdobyć autograf.

            Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele Posterunku Policji w Szypliszkach asp. Maria Jedynasty, asp. Sztabowy Artur Kordowski. Posterunkowa przeprowadziła prelekcję zażywania narkotyków i środków odurzających.

            Zachęcamy do oglądania zdjęć ze spotkania i zapraszamy częściej.