Upowszechnianie sportu ...

Opublikowano: środa, 18 październik 2023 Wioleta Balczun

Fundacja im. Wojciecha Fortuny po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na realizację zajęć sportowych. Dofinansowanie zostało przyznane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekty pod nazwą „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych i środowiskowych powiatu suwalskiego i sejneńskiego” oraz „Upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów poprzez organizację zajęć sportowych dla mieszkańców powiatu suwalskiego i  sejneńskiego” to realizacja zajęć sportowych z dyscyplin takich jak:

tenis stołowy🏓, koszykówka ⛹️‍♀️, badminton 🏸, biathlon, piłka nożna⚽️, fitness, gimnastyka 🤸‍♂️, siatkówka 🏐 oraz judo 🥋.

W projekcie biorą udział szkoły z Gminy Szypliszki i Gminy Puńsk: Szkoła Podstawowa w Słobódce, Szkoła Podstawowa w Kaletniku, Szkoła Podstawowa w Puńsku oraz Miasto Suwałki - Suwalski Klub Badmintona. Uczestnikami zajęć są dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Głównym celem zajęć jest harmonijny rozwój fizyczny, poprawa ogólnej kondycji oraz podniesienie sprawności fizycznej uczniów, jak i dorosłych.

Założeniem projektu jest pomoc w znalezieniu radości podczas korzystania ze sportowego stylu życia. Liczymy, że udział w projekcie otworzy oczy na aktywne wykorzystywanie wolnego czasu, a współdziałanie z rodzicami w zajęciach sportowych wspomoże relacje rodzinne.

Cykl zajęć sportowych rozpoczął się od lutego i trwać będzie do końca roku kalendarzowego. Każdy uczestnik na koniec zajęć otrzyma dyplom uczestnictwa w zajęciach.