Dzień Pielęgniarki

Opublikowano: piątek, 12 maj 2023 Wioleta Balczun

Dziś w Punkcie Przedszkolnym w Żubrynie obchodziliśmy "Dzień Pielęgniarki"🥼 dzieci w ramach zajęć edukacyjnych obejrzały filmik pt. „Pogadanka pielęgniarki", podczas którego dowiedziały się o trudnym zawodzie pielęgniarki, jak pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę.

Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się prezentacja rekwizytów potrzebnych do codziennej pracy pielęgniarki m.in.: bandaże🤕, plasterki🩹, ciśnieniomierz, termometr🌡️, strzykawki 💉💉itp.
Z dużym zaangażowaniem wykonywały zabiegi na swoim koledze 🤕czy koleżance😷🤒, którzy byli ich pacjentami. Na zakończenie każdy wykonał dla siebie czepek pielęgniarski🤍🖤🤍, w którym pozował do wspólnego zdjęcia📸. 
Dziękujemy pielęgniarce Pani Beacie Borowczak za wypożyczenie odzieży medycznej i innych akcesoriów pielęgniarskich ❤️.
 
 
Ewa Brodowska 
Odsłony: 20