Poznaj Swój Las

Opublikowano: wtorek, 16 maj 2023 Wioleta Balczun
Uczniowie klasy II wzięli udział w projekcie „Poznaj Swój Las”. Zrównoważona gospodarka leśna, las, mapa️, stałe punkty kontrolne, orientacja, natura, przygoda, rekreacja, edukacja, zdrowie, pozytywne emocje, przygoda – to słowa kluczowe projektu. W związku z tym 12 maja 2023 r. wybraliśmy się na zajęcia edukacyjno- rekreacyjne do lasu 🌲w miejscowości Rutka- Tartak. Do dyspozycji mieliśmy mapy 🗺️, na których zaznaczone były punkty do odnalezienia. Dzięki współpracy całej klasy sprawnie udało nam się dotrzeć do każdego z nich 😄. Pan leśniczy zabrał nas w miejsce, w którym ustawione były klatki na korniki. Dowiedzieliśmy się jak bardzo są szkodliwe dla drzew w lesie oraz jak wabić je do klatek i jak je opróżniać i czyścić. Nauczyliśmy się również, jak robić pomiar rosnących drzew. Każdy mógł samodzielnie sprawdzić jakiej wysokości jest wybrane w lesie drzewo. Zakończeniem wyprawy było wspólne ognisko🔥, na którym piekliśmy kiełbaski i pianki. Na pożegnanie Pan leśniczy przygotował drobne upominki dla wszystkich. Wyprawa podobała się wszystkim i w dobrych humorach, z głowami pełnymi nowych doświadczeń i wiadomości oraz z pełnymi brzuszkami wróciliśmy do szkoły 😊.
 
 
Aleksandra Niedźwiecka
Odsłony: 11