Z wizytą w Podlaskiej Toskanii

Opublikowano: środa, 17 maj 2023 Wioleta Balczun

W dniu 15 maja 2023 r. grupa 3-4 i 5 latków wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę 🚌do „Podlaskiej Toskanii” Mini ZOO we wsi Wychodne. Dzieci przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących Mini ZOO i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą. Grupę oprowadzili właściciele, którzy omówili charakterystyczne cechy wszystkich zwierząt. Dużym przeżyciem było głaskanie i karmienie zwierząt🥕. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki - m.in. afrykańskie strusie, wielbłądy 🐫, kozy anglonubijskie 🐐, owce kameruńskie 🐑, pawie 🦚, alpaki 🦙, kucyki🐴, zebrę🦓, kangury 🦘, papugi 🦜, żółwie🐢. Do dyspozycji przedszkolaków był plac zabaw, a zabawa wśród otaczającej przyrody i wiosennej zieleni malowała uśmiech na buziach wszystkich dzieci 😍. Na drugie śniadanie były kiełbaski z grilla. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w Mini ZOO dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy wróciły całe i zdrowe do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice🥰.

https://photos.app.goo.gl/EgAvKaHZNYG5M2xo7

Ewa Tomaszewska

Natomiast w poniedziałek 22.05.2023 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego w Żubrynie także udały się na wycieczkę w Wychodnym w Podlaskiej Toskanii. Poznawanie i obcowanie ze zwierzętami🦓🐴🐰🐢🐐🐑🦙🦘🐫🐪 dostarczyło im bardzo wiele radości. Były też zabawy integrujące i wspólne lody 🍧🍦 w McDonald's ❤️.

 

https://photos.app.goo.gl/WxYyoMGJNT13Dfzs9

Ewa Brodowska

Odsłony: 18