×

Wiadomość

Poznajemy Podlaskie

Opublikowano: czwartek, 18 maj 2023 Wioleta Balczun

W dniu 16.05.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Słobódce wybrali się na wycieczkę do Białegostoku w ramach programu Poznajemy Podlaskie. To przedsięwzięcie miało na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. Zarząd Województwa Podlaskiego w ramach programu dofinansował wyjazd w kwocie 6 600 zł.

Uczniowie obejrzeli m.in. pałac Branickich, Rynek Kościuszki wraz z Ratuszem, Bazylikę Mniejszą Wniebowzięcia NMP w Białymstoku ⛪️. Wzięli udział w przedstawieniu teatralnym 🎭 Skąpiec, na koniec odwiedzili Park Jurajski, gdzie mogli poznać gatunki dinozaurów 🦖 🦕 oraz skorzystać z parku rozrywki. Wycieczka należy do udanych, uczniowie wrócili zadowoleni i buziami pełnymi uśmiechów, co można zaobserwować na poniższych zdjęciach😊.

Odsłony: 109