Muzeum Mleka

Opublikowano: piątek, 26 maj 2023 Wioleta Balczun
Mleko 🥛- towarzyszy nam ono od setek lat i stanowi składnik wielu dań. Jaka jest historia mleka i jaką drogę musiało ono pokonać, aby mogło trafić na nasze stoły? Odpowiedzi poszukaliśmy w grajewskim Muzeum Mleka, dzięki czemu nie tylko dowiedzieliśmy się czegoś nowego, ale też świetnie spędziliśmy czas 😀. Ekspozycja w “mlecznym muzeum” podzielona jest na kilka dedykowanych stref, które informują nas nie tylko o samym mleku, ale też o historii jego przetwarzania. Można prześledzić drogę, jaką pokonuje mleko🥛 od pojedynczego gospodarstwa do domów, a przy tym zaznajomić się z wieloma ciekawostkami i zadaniami, przygotowanymi przez pracowników muzeum. Na odwiedzających czekają tu “kolorowe” zwierzęta 🐄 charakterystyczne dla przemysłu mleczarskiego. To świetne wprowadzenie do tego, jak ciekawa jest historia picia mleka i spożywania przetworów z niego powstałych! To tutaj mogliśmy sprawdzić swoje siły w ręcznym dojeniu krowy.
Na zakończenie naszej wizyty wzieliśmy udział w warsztatach malowania na mleku. Pożegnała nas krówka Matylda🐄, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia 📸.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był park trampolin „Hop Ełk”. Po dwóch godzinach świetnej zabawy zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu 😍.
 
Aleksandra Niedźwiecka
Odsłony: 21