×

Wiadomość

„Dokarmiamy zimą ptaki”

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2024 Ewa Brodowska

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego nasze niezastąpione przedszkolaki postanowiły im pomóc. Przyniosły ziarenka, słoninkę oraz wykonały samodzielnie pokarm dla ptaków zawierający tłuszcz i różne gatunki nasion. Następnie udały się do przedszkolnego ogrodu, aby ustawić nowy karmnik, wsypać pokarm oraz rozwiesić przysmaki na gałęziach drzew i krzewów. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierzat.
Ogromnie dziękujemy Państwu Zdancewiczom - rodzicom Uli z grupy 0B za pomysł i wykonanie pięknego karmnika dla ptaków.

P. Bobrowska, E. Zalewska, E. Brodowska, E. Tomaszewska, A. Borkowska

https://photos.app.goo.gl/pZNoZka5nG9Qw3aT7 

Odsłony: 26