Wiadomo艣膰

馃崺 馃崺 T艁USTY CZWARTEK 馃崺 馃崺

Opublikowano: sobota, 10 luty 2024 Ewa Brodowska

''T艂usty Czwartek dzie艅 rozpusty!
Ka偶dy wcina p膮czek t艂usty.聽馃崺
I nie wa偶na jest figura,
kiedy w szkole p膮czk贸w g贸ra.
Ka偶dy zjada ile zdo艂a i o wi臋cej ci膮gle wo艂a!'
wink

T艂usty Czwartek to symboliczny dzie艅, kiedy w polskiej tradycji obchodzono hucznie czas ko艅cz膮cy karnawa艂. Z tej okazji bawiono si臋 i objadano, trzeba by艂o naje艣膰 si臋 do syta. W kalendarzu chrze艣cija艅skim T艂usty Czwartek oznacza ostatni czwartek przed Wielkim Postem.

W naszej szkole, jak co roku聽 "T艂usty Czwartek" min膮艂 na s艂odko z pysznymi, posypanymi pudrem p膮czkami z konfitur膮. Nie zabrak艂o r贸wnie偶 innych rodzaj贸w wypiek贸w domowych. Wszyscy uczniowie, dzieci i pracownicy szko艂y obchodzili T艂usty Czwartek zgodnie z tradycj膮, zajadaj膮c si臋 tymi smako艂ykami.

Dodatkowo tego dnia w grupach przedszkolnych dzieci pozna艂y tradycje i obrz臋dy zwi膮zane z tym 艣wi臋tem. Odby艂y si臋 zabawy muzyczno 鈥 ruchowe, taneczne oraz zaj臋cia plastyczne. Przedszkolaki wykonywa艂y fantastyczne p膮czki r贸偶nymi technikami plastycznymi i bawi艂y si臋 przy tym doskonale.

Sk艂adamy serdeczne podzi臋kowania Radzie Rodzic贸w za pyszne p膮czki 馃崺, kt贸rymi dzieci, uczniowie oraz pracownicy szko艂y mogli si臋 delektowa膰 w tym najs艂odszym dniu w roku鉂わ笍. U艣miechy na naszych twarzach s膮 dowodem na to, jak wiele rado艣ci sprawi艂a nam Rada Rodzic贸w tymi s艂odko艣ciami. Dzi臋kujemy!!!聽

E. Brodowska, E. Zalewska, P. Bobrowska, E. Tomaszewska, A. Borkowska

https://photos.app.goo.gl/7RyMg6TMDGGmUwqV6

Ods艂ony: 24