🍩 🍩 TŁUSTY CZWARTEK 🍩 🍩

Opublikowano: sobota, 10 luty 2024 Ewa Brodowska

''Tłusty Czwartek dzień rozpusty!
Każdy wcina pączek tłusty. 🍩
I nie ważna jest figura,
kiedy w szkole pączków góra.
Każdy zjada ile zdoła i o więcej ciągle woła!'
 wink

Tłusty Czwartek to symboliczny dzień, kiedy w polskiej tradycji obchodzono hucznie czas kończący karnawał. Z tej okazji bawiono się i objadano, trzeba było najeść się do syta. W kalendarzu chrześcijańskim Tłusty Czwartek oznacza ostatni czwartek przed Wielkim Postem.

W naszej szkole, jak co roku  "Tłusty Czwartek" minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą. Nie zabrakło również innych rodzajów wypieków domowych. Wszyscy uczniowie, dzieci i pracownicy szkoły obchodzili Tłusty Czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami.

Dodatkowo tego dnia w grupach przedszkolnych dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolaki wykonywały fantastyczne pączki różnymi technikami plastycznymi i bawiły się przy tym doskonale.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pyszne pączki 🍩, którymi dzieci, uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli się delektować w tym najsłodszym dniu w roku❤️. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele radości sprawiła nam Rada Rodziców tymi słodkościami. Dziękujemy!!!

E. Brodowska, E. Zalewska, P. Bobrowska, E. Tomaszewska, A. Borkowska