×

Wiadomość

XIV Powiatowy Konkurs pt. „Strofy Jana Pawła II”

Opublikowano: czwartek, 09 maj 2024 Katarzyna

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wzięli udział w organizowanym po raz XIV Powiatowym Konkursie pt. „Strofy Jana Pawła II”, który odbył się w Filipowie. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wybranego utworu, którego autorem był Karol Wojtyła lub Jan Paweł II. W tej edycji konkursu wzięło udział 22 uczestników, uczniów klas VI i VIII ze szkół podstawowych w: Przerośli, Starym Folwarku, Słobódce, Bakałarzewie Filipowie i Kaletniku. Każdy z uczestników wygłosił jeden wybrany utwór poetycki Karola Wojtyły. Cieszy mnie fakt, że z naszej szkoły aż 3 z 4 uczniów biorących udział w tym konkursie zajęło czołowe miejsca, zostali docenieni i nagrodzeni:

I miejsce – Aleksander Słowikowski kl. VIII;

III miejsce ex aequo – Kamila Zakrzewska kl. V, Anna Dubielewska kl. VI;

Wszystkim moim uczniom biorącym udział w tym pięknym konkursie gratuluję serdecznie. Wiem, jak dużo czasu poświęciliście na naukę tych trudnych tekstów, tym bardziej serdecznie Wam gratuluję i dziękuję. Jestem z Was ogromnie dumna. Życzę by zapisane słowa św. Jana Pawła II były dla Was wciąż  żywe i inspirujące w waszym życiu. Szczęść Boże.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć smile

Katechetka: Teresa Leśniewska

Odsłony: 38