Konkurs Ekologiczny

Opublikowano: czwartek, 26 wrzesień 2024 Ewa Brodowska

KONKURS EKOLOGICZNY

,,EKOLOGICZNY POKAZ MODY - stwórz niepowtarzalną kreację z surowców wtórnych”

1. ORGANIZATORZY: Wójt Gminy Szypliszki, Szkoła Podstawowa w Słobódce

2. SZKOLNY KOORDYNATOR KONKURSU: Ewa Brodowska

3. CEL GŁÓWNY KONKURSU: Popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu oraz rozwijanie zainteresowań i talentów.

4. CELE SZCZEGÓŁOWE:

- zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,

- pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,

- zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania- recykling,

- podkreślenie przetwarzalności wielu przedmiotów użytkowych/odpadów w innowacyjny sposób,

- wykorzystanie surowców wtórnych do projektów strojów ekologicznych,

- rozwijanie kreatywności i wyobraźni, wrażliwości estetycznej,

- twórcza zabawa, wspólnie spędzony czas z rodziną,

- rozwijanie zdolności manualnych.

5. WARUNKI UCZESTNICTWA:

- Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

•  dzieci z grup przedszkolnych 3,4,5,6 latki
  • uczniów klas I - III

- Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie stroju ekologicznego, wspólnie z rodzicami, z materiałów gotowych do ponownego wykorzystania np. folie, plastik, papier, torebki, pudełka lub z materiałów naturalnych np. kwiaty, liście, gałązki; a następnie zaprezentowanie stroju przygotowanego z odpadów na pokazie mody ekologicznej, który odbędzie się w dniu 25.10.2024 r.(piątek) w naszej szkole.

- Technika wykonania strojów dowolna, temat pracy otwarty (strój wieczorowy, sportowy, do pracy, do szkoły, na plaże itp.). Należy jednak pamiętać, że strój musi być ekologiczny i ściśle powiązany z tematyką, jego elementy muszą być wykonane z surowców wtórnych. Gotowy kostium nie może zawierać niebezpiecznych ani szkodliwych materiałów, elementów lub substancji, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać życiu lub zdrowiu dzieci.

- Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie oraz podpisanie przez rodzica/opiekuna karty zgłoszeniowej. Zgłoszenia proszę dostarczyć do 4.10.2024 r. dla Pani Ewy Brodowskiej (grupa 3-latki).

- Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęć dzieci w strojach/ kreacjach na stronie szkoły. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

6. ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU:

- Komisja oceni prace według następujących kryteriów: zgodność zaprezentowanych strojów z tematem, oryginalność i pomysłowość, różnorodność wykorzystania surowców, wytrzymałość/trwałość podczas pokazu.

- Komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięzców w każdej kategorii, którzy zostaną nagrodzeni. Dopuszcza się możliwość przyznania dodatkowych nagród. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i drobny podarunek.

7. OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28.10.2024 r. Lista nagrodzonych osób oraz fotorelacja z konkursu zostanie ogłoszona i zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Gminy Szypliszki oraz naszej szkoły.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy życzą twórczej pracy oraz rozwijania kreatywnego patrzenia na świat.