Opublikowano: wtorek, 29 listopad 2022 Wioleta Balczun

„Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.” 🧸

W piątek, 25 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słobódce obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia 🐻. Bibliotekę odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP ( 3,4,5 latki oraz  klasa „0”) w Słobódce wraz ze swoimi wychowawczyniami. Tego dnia bibliotekę opanowały duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie misie. Pluszowe Misie „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, zdobyły wiele informacji z życia niedźwiedzi.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgaduj – zgadule, konkursy, misiowe tańce oraz czytanie opowieści, wierszy, których bohaterem był miś 🐻.

Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera. Na zakończenie uroczystości każda  grupa otrzymała słodkie co nieco 😊.

Dzieciaki z Punktu Przedszkolnego w Żubrynie także w tym dniu obchodziły Święto Misia. Przedszkolaki przyniosły ze sobą do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole 😀.  Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem 🤩.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 😊