Wyjazd do sali edukacyjnej - Ognik

Opublikowano: środa, 11 styczeń 2023 Wioleta Balczun

9 stycznia 2023 r. uczniowie drugiej klasy wybrali się do sali edukacyjnej „Ognik” w Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. W trakcie zajęć dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy w zawodzie strażaka 👨‍🚒, otrzymały praktyczne rady oraz wskazówki dotyczące zachowania się w sytuacji zagrożenia.

W sali edukacyjnej przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Utworzenie wydzielonej sali jest elementem wspomagającym w zapewnieniu bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach oraz podnoszenia świadomości społecznej przez rozwijanie i upowszechnianie profilaktyki przeciwpożarowej, zasad bezpieczeństwa, ewakuacji i wiedzy praktycznej na temat potencjalnych zagrożeń. Strażacy wyjaśnili dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Mogliśmy zobaczyć specjalne pomieszczenie, które przedstawia mieszkanie po pożarze 🔥.

Na koniec uczniowie obejrzeli z bliska wozy strażackie🚒, specjalne ubrania strażaków, dowiedzieli się, że misją strażaków jest nie tylko walka z pożarami🧯, lecz również z innymi klęskami żywiołowymi i miejscowymi zagrożeniami.
Wycieczka była wspaniała i bardzo ciekawa!

Aleksandra Niedźwiecka