Międzynarodowy Dzień Pizzy

Opublikowano: czwartek, 09 luty 2023 Wioleta Balczun

09.02.2023 r. w Punkcie Przedszkolnym w Żubrynie oraz w grupie 5-latków w Słobódce obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy 🍕 Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi oraz poznały składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Pięciolatki stworzyły piękne kolorowe czapki kucharza, w których pięknie się prezentowali jako Pizzermani kucharz (UÅ›mieszki i ludzie - Rola osoby). Następnie dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do robienia prawdziwej pizzy🍕. Przedszkolaki wałkowały ciasto, wkładały go na blachę🕳️, smarowały ketchupem🥫, układały wędlinę, posypywały serem🧀. Przygotowana pizza trafiła do piekarnika♨️, zapach rozchodził się po całej szkole.

Pizza była wyśmienita co widać na zdjęciach 😍 Przedszkolaki stworzyły także kolorowe, smakowicie wyglądające pizzę z papieru😉. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały wszystkie apetyty.😍

Ewa Brodowska
Paula Bobrowska