Spotkanie z policjantkami z Posterunku Policji w Słobódce

Opublikowano: środa, 15 luty 2023 Wioleta Balczun

14.02.2023 r. w Punkcie Przedszkolnym w Żubrynie odbyło się spotkanie z policjantkami z Posterunku Policji w Słobódce. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka 👮‍♀️ przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzieci miały nawet okazję wykonać to w praktyce ❤️ Usłyszały również jak zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Panie policjantki zaprezentowały wyposażenie policyjne – kajdanki, lizak, odznakę, niezbędne podczas wykonywanej pracy. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu.🚓 Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu, a także usłyszeć syrenę policyjną.

Serdecznie dziękujemy Paniom Policjantkom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta😊.

Ewa Brodowska