Dzień Świętego Patryka

Opublikowano: poniedziałek, 20 marzec 2023 Wioleta Balczun

Nie tylko Irlandczycy 17 marca hucznie obchodzili dzień swojego narodowego patrona. Również uczniowie klas I-III naszej szkoły mieli tego dnia okazję do poszerzenia swojej wiedzy na temat obchodów Dnia Świętego Patryka Znalezione obrazy dla zapytania dzien patryka emotka. Dzięki zaangażowaniu grupy miłośników uczęszczających na zajęcia koła języka angielskiego podopieczni naszej szkoły poznali historię obchodów Dnia Świętego Patryka🍀: jego życiorys, historię garnca złota i Leprechauna 🎩 🍀 💰 oraz wiele innych angielskich słów związanych z Irlandią irlandia emotka z www.flagi-panstw.pl i jej patronem. Uczniowie ze Słobódki musieli także wykazać się wiedzą, wykonując zadania przygotowane przez starszych kolegów. Zagadki były opracowane według specjalnych kodów: dzieci liczyły pieniądze 💰 z garnka złota, poszukiwały odpowiedzi na pytania, rozszyfrowywały hasła oraz kolorowały obrazki. Zabawę uświetniły ciekawe filmy i piosenki, przybliżające słownictwo i  wiedzę na ten temat. Tego dnia zorganizowany został także skromny kiermasz słodkości, podczas którego uczniowie z kółka języka angielskiego sprzedawali pyszne muffinki 🧁oraz tęczowe 🍭 paczki słodkości. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie: uczniom, rodzicom oraz opiekunom klas 😍.

Szczególne podziękowania kierujemy do grupy 3-4 latków i ich wychowawczyni p. Ewy Tomaszewskiej. Przedszkolaki odwiedziły naszą pracownię, chcąc podzielić się z nami swoimi wrażeniami z tego dnia. Wykazały się ogromną wiedzą na temat Świętego Patryka, zdradzając nam symbole związane z patronem Irlandii 😊

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Dzień Świętego Patryka

Agata Słowikowska z grupą uczniów kółka języka angielskiego