„Profilaktyka zażywania substancji psychoaktywnych"

Opublikowano: poniedziałek, 24 kwiecień 2023 Wioleta Balczun

Dnia 20 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu pod nazwą "Profilaktyka zażywania substancji psychoaktywnych" z Funkcjonariuszem Posterunku Policji w Słobódce oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, którego celem było uświadomienie młodzieży zagrożeń i skutków wynikających z zażywania dopalaczy.

W trakcie zajęć uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą problematyki uzależnień od środków odurzających, a także poznali konsekwencje używania substancji psychoaktywnych. Pani dzielnicowa – Anna Umińska – przekazała również słuchaczom  podstawowe informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz przejawów demoralizacji. Takie działania miały ma celu zwiększenie świadomości  uczniów w kwestii zagrożeń internetowych i konsekwencji prawnych.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prezentowanej tematyki.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć profilaktycznych.