Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: poniedziałek, 08 maj 2023 Wioleta Balczun

W dniach 27.04.2023 oraz 28.04.2023 w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodem Święta Narodowego Trzeciego Majaflaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa) . Uczniowie klas IV - VIII uroczystość rozpoczęli odśpiewaniem hymnu. Montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie przygotowali uczniowie klasy ósmej. Poprzez wyrecytowane wiersze przypomniane zostało ważne i przełomowe wydarzenie w historii państwa Polskiego jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wielkie osiągnięcie narodu polskiego. Jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy wtedy tę konstytucję dla ratowania Rzeczypospolitej stworzyli.  Akademia przygotowana przez ósmoklasistów była wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.

Z kolei drugiego dnia odbyły się uroczystości dla klas młodszych I-III oraz grup przedszkolnych. Zerówka przygotowała scenariusz przypominając najmłodszym symbole narodowe, rolę i znaczenie słów: Wolność, Naród i Ojczyzna oraz ważne daty, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe flaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa) i przygotowana dekoracja. Celem spotkania było propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych. Cała społeczność szkolna pamiętała o odświętnym galowym stroju.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości