Podsumowanie Pikniku Rodzinnego

Opublikowano: wtorek, 06 czerwiec 2023 Wioleta Balczun

Jak co roku w niedzielę 04.06.2023 r. odbył się Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Słobódce. Impreza dzięki wspaniałej pogodzie ☀️ przyciągnęła ogromną liczbę uczestników, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie 😊. Celem naszej imprezy była integracja mieszkańców oraz wzmacnianie więzi rodzinnych przez wspólne, rodzinne spędzanie wolnego czasu. W organizację imprezy plenerowej zaangażowana była cała społeczność szkolna.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji między innymi pokaz służb mundurowych, gdzie prezentowali swoje radiowozy 🚓, wozy 🚒 oraz sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie.

Piknik rodzinny rozpoczęliśmy gościnnym występem Mai Krzyżewskiej – uczestniczki konkursu The Voice Kids 🎤 oraz występami utalentowanych uczniów z naszej szkoły.  Przez cały przebieg imprezy trwało malowanie twarzy, włosów i tatuaży, skręcanie balonów, tworzenie slimów, bańki mydlane, dmuchańce, wata cukrowa, popcorn 🍿 oraz lody 🍧. W tym dniu nie zabrakło także Rodzinnych Rywalizacji. Zorganizowano Rodzinny Turniej Strzelecki, Rodzinny Konkurs Plastyczny 🎨– „Moja Rodzina” oraz konkurs Darta 🎯. Podczas trwania Pikniku uczestnicy mieli możliwość sfotografowania się w Rodzinnej Ramce 📸

Na zgłodniałych uczestników czekała kiełbaska z grilla, grochówka, smalec, gofry 🧇pieczone przez Wolontariuszy szkolnych oraz słodkie domowe wypieki 🍰upieczone przez rodziców.

Podczas festynu można było poszukać swojego szczęścia w loterii fantowej🎰. Środki zebrane podczas pikniku przekazane zostaną Pani Lidii Sikorskiej😊. Dużym zaciekawieniem okazała się kamera 360°, którą ufundowała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Zdancewicz oraz zabawa koparką ufundowana przez Pana Rafała Bobrowskiego. Pani Lidia Kulik poprowadziła Rodzinną Zumbę, natomiast gościnnie zjawili się Piłkarze⚽️ z Wigier, którzy wspomagali uczestników pikniku podczas zręcznościowych zabaw z bramką celności 🥅, piłką na kiju – ufundowane przez Pana Bogdana Łapińskiego. Zajęcia z jujitsu 🥋 poprowadził Pan Marcin Kotnarowski, natomiast pilates Pani Agnieszka Kotnarowska.

Tradycyjnie piknik zakończył się festiwalem kolorów Holi i solidnym prysznicem, który zafundowała Ochotnicza Straż Pożarna👨‍🚒. Staraliśmy się zadbać, by rodzice z dziećmi 👨‍👩‍👧‍👦spędzili to niedzielne popołudnie przyjemnie i w miłej atmosferze. Radość i szczęście pisało się na twarzach dzieci i dorosłych, co zostało uwiecznione na zdjęciach🤗. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmików nagranych dronem przez absolwenta naszej szkoły Przemysława Pakirskiego.

Dziękujemy, że byliście w tym dniu z nami! 🥰

Widzimy się ponownie w następnym roku 🤩

Serdeczne podziękowania kierujemy dla naszych sponsorów imprezy, bez których ten Piknik by się nie odbył:

- Wójta Gminy Szypliszki p. Mariusza Grygieńć

- Przewodniczącego Rady Gminy Szypliszki p. Józefa Januszko

- Agro Doradztwu  p. Karolowi Tomaszewskiemu

- Restauracji pod Jelonkiem

- Piekarni Cymes

- Hurtowni owoców, warzyw Garden

- Ubojni i sklepowi mięsnemu p. Mariuszowi Rudziewicz

- Zakładowi Budowlano – Inżynieryjnemu p. Rafałowi Bobrowskiemu

- Firmie Marcinkiewicz Office