Gminny Konkurs Matematyczny „Potyczki z Królową Nauk”

Opublikowano: środa, 14 czerwiec 2023 Wioleta Balczun

We wtorek 13.06.2023 r. już po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się gminny konkurs matematyczny „Potyczki z Królową Nauk” pod patronatem Wójta Gminy Szypliszki Mariusza Grygieńć. W zmaganiach wzięło udział ośmioro najlepszych matematyków z gminy Szypliszki ze Szkoły Podstawowej w Słobódce i Szkoły Podstawowej w  Kaletniku.

Konkurs trwał blisko półtorej godziny i był podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, w drugiej z zamkniętymi. W przerwie między częściami uczestnicy mogli liczyć na słodki poczęstunek🍩. Rywalizacja w tym roku była zacięta, różnica pomiędzy poszczególnymi miejscami wynosiła 1 pkt.

Ostatecznie najlepszym matematykiem okazał się Bartłomiej Omilian (Szkoła Podstawowa w Kaletniku), kolejne miejsca zajęli Amelia Grygutis (Szkoła Podstawowa w Słobódce) oraz Jakub Mysiewicz (Szkoła Podstawowa w Kaletniku). Zwycięzca otrzymał bon o wartości 500 zł, nagrodami za drugie i trzecie miejsce były bony na 400 zł i 300 zł wszystkie do wykorzystania w sieci sklepów Empik.  Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz pamiątkowe długopisy, kubki i torby oczywiście matematyczne.

Tak jak i w poprzednich edycjach konkursu nagrody ufundował Wójt Gminy Szypliszki – Mariusz Grygieńć.  Dziękujemy za pieczę i wsparcie 😊. Konkurs zorganizowała pani Aneta Staskielunas.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i liczymy na zainteresowanie w następnym roku szkolnym 🤗

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z przebiegu i podsumowania konkursu, link poniżej: