"Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!"

Opublikowano: wtorek, 25 wrzesień 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

Dnia 21 września 2018 r. nasze przedszkole odwiedził funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji tematyki tygodniowej "Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!"

Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówił sposoby unikania i pokonywania niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Wspomniał o noszeniu różnych elementów odblaskowych, a także o bezpiecznym podróżowaniu autem. Policjant przypomniał numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy. Zapoznał dzieci z podstawowymi znakami drogowymi. Największe zainteresowanie wzbudziły autochodziki, dzięki którym poprzez zabawę dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi uczestnicy ruchu drogowego. W ćwiczeniach praktycznych na macie przedstawiającej ulicę przedszkolaki mogły przećwiczyć poruszanie się po przejściu dla pieszych i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię oraz prawidłowe poruszanie się po drodze. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu i chętnie wysłuchały rad i wskazówek policjanta. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Opracowała Edyta Zalewska.