Opublikowano: poniedziałek, 06 listopad 2023 Ewa Brodowska

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

6 listopada dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek oraz przede wszystkim bawiły się i tańczyły. Na zakończenie dnia dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne m.in. galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać . Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

E. Brodowska, E. Tomaszewska, P. Bobrowska, E. Zalewska, A. Borkowska