Edukacja przyrodniczo-leśna w Nadleśnictwie Suwałki

Opublikowano: środa, 08 listopad 2023 Wioleta Balczun
Edukacja przyrodniczo-leśna została na stałe wpisana w działalność Lasów Państwowych🌲. Na celu ma upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej oraz podnoszenie świadomości w zakresie racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z darów lasu🍄. W dniu 07.11.2023 r. uczniowie trzeciej klasy zwiedzali Gospodarstwo Szkółkarskie Nadleśnictwa Suwałki. Jest to nowoczesna szkółka, w której stosuje się metodę kontenerową. Uczniowie zapoznali się z całym cyklem produkcji. Oglądali kontenery złożone z ułożonych w blok doniczek, precyzyjny siewnik grawitacyjny, tunele foliowe. Mieliśmy możliwość zaobserwować etap rozwoju roślin od nasiona do sadzonki🌱. Przypomnieliśmy sobie również jak wyglądają podstawowe drzewa rosnące w naszym rejonie. Dodatkową atrakcją po zajęciach plenerowych było ognisko z kiełbaskami w pobliżu wiaty, znajdującej się na terenie szkółki kontenerowej.

A.Niedźwiecka