ŚWIĄTECZNE WARSZTATY KULINARNE

Opublikowano: niedziela, 17 grudzień 2023 Ewa Brodowska

🎄Święta Bożego Narodzenia🎄 to czas przygotowań, pełen radości i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Do świąt przygotowują się też nasze przedszkolaki, od tygodnia po przedszkolu unosi się zapach korzennych przypraw. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w warsztatach kulinarnych podczas których piekły świąteczne pierniki oraz ciasto piernikowe. Na początek dzieci dowiedziały się co jest potrzebne do zrobienia pierników oraz piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały dokładnie wymieszane, zagniecione. Przedszkolaki samodzielnie wałkowały ciasto, foremkami odciskały kształty, na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, renifery ,dzwonki, choinki, które zostały włożone do piekarnika. Po upieczeniu dzieci dekorowały je lukrem i posypkami cukrowymi. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały. Pieczenie i ozdabianie pierniczków sprawiło naszym przedszkolakom wielką radość,😍 a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

E. Brodowska, A. Borkowska, E. Tomaszewska, E. Zalewska