UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Opublikowano: czwartek, 15 listopad 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

W dniu 9.11.2018 r. (piątek) w Szkole Podstawowej w Słobódce obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Na akademię szkolną została zaproszona władza gminy: Wójt Gminy Szypliszki – Mariusz Grygieńć oraz Przewodniczący Rady Gminy Szypliszki – Stanisław Gibowicz.

Apel patriotyczny został przeprowadzony przez uczniów szkoły wraz z Harcerzami . Apel uczniowski wzbogaciła prezentacja historii Piłsudczyków, którą przedstawił : Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej – okręg sejneński oraz przedstawiciele Grupy Rekonstrukcyjnej 24 Baonu Korpusu Ochrony Pogranicza Sejny, którzy podarowali pamiątkowe karty pocztowe o tematyce niepodległości.

Pod kierownictwem Pana Józefa Murawskiego mieliśmy okazję wysłuchać pieśni ludowych o patriotycznym charakterze w wykonaniu zespołu „POGRANICZE” , które wzbogaciły spektakl artystyczny.

Cała szkoła na czele z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi o godzinie 11:11 odśpiewała czterozwrotkowy Hymn Polski. Było to zorganizowane wydarzenie, gdyż szkoła uczestniczyła w akcji „Rekord dla Niepodległej” pod kierownictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na koniec apelu został rozstrzygnięty konkurs historyczny związany z niepodległością Polski. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni rzeczowymi pamiątkami związanymi z niepodległością Polski.

Na zajęciach lekcyjnych od rana odbywały się tematyczne zajęcia o patriotyzmie: oglądano filmy o niepodległości, czytano fragmenty związane z niepodległością. Każdy uczeń miał za zadanie wykonać flagę Polski oraz kotylion.

Opracowała: Wioleta Szymielewicz