Konkurs plastyczny "DZIAŁAJMY RAZEM I BEZPIECZNIE KORZYSTAJMY Z INTERNETU”

Opublikowano: wtorek, 16 kwiecień 2024 Katarzyna

Suwalscy policjanci rozstrzygnęli konkurs plastyczny pod tytułem: "Działajmy razem i bezpiecznie korzystajmy z Internetu". Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej zawierającej przestrogę przed niebezpiecznymi treściami bądź innymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. Celem konkursu było propagowanie właściwego zachowania w sieci, ograniczenie zjawiska cyberprzemocy, uświadomienie młodzieży, dzieciom oraz ich rodzicom jak niebezpieczny może być wirtualny świat, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego korzystania z Internetu. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I– VIII szkół podstawowych z terenu Suwałk oraz powiatu suwalskiego. Komisja, składająca się z przedstawicieli Suwalskiego Ośrodka Kultury, Starostwa Powiatowego w Suwałkach, Państwowej Uczelni Zawodowej, Urzędu Gminy i Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, nie miała łatwego zadania. Oceniając prace pod kątem merytorycznym, zwracała uwagę na formę i treść przesłanych materiałów, a także na samodzielność, kreatywność i wyobraźnię uczniów. Prace naszych uczennic z klasy VI zostały nagrodzone w tym konkursie.  Amelia Obuchowska zajęła III miejsce, a Paulina Balita zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.