Międzynarodowy Dzień Ziemi 🌏

Opublikowano: środa, 24 kwiecień 2024 Ewa Brodowska

W naszym przedszkolu i szkole podczas obchodów 💚Dnia Ziemi 💚zorganizowaliśmy szereg aktywności edukacyjnych, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i uczniów. Jedną z głównych aktywności było zbieranie śmieci na terenie szkoły i jej okolic. Dzieci wyposażone w rękawice i worki na śmieci wyruszyły na misję  oczyszczenia Ziemi. Ich zaangażowanie było nieocenione, a efekty prac widoczne na każdym kroku. Była to doskonała okazja, aby nauczyć ich odpowiedzialności za czystość naszego otoczenia🌏. Kolejnym punktem był pokaz filmów edukacyjnych, które poruszały tematy związane z ochroną środowiska, recyklingiem i konsekwencjami zanieczyszczeń dla naszej planety. Filmy wzbudziły żywe dyskusje i skłoniły dzieci i uczniów do refleksji nad własnymi nawykami i wpływem, jaki mogą mieć na środowisko naturalne. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, a także w sposób praktyczny mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając  śmieci do odpowiednich pojemników.  W ramach działań praktycznych 5- latki miały okazję poruszać się po ścieżce sensorycznej z materiałów odpadowych, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia. W tym dniu nie mogło zabraknąć prac plastycznych oczywiście o tematyce Ziemi i ochrony środowiska. Wykorzystywane były różnorodne techniki, takie jak malowanie, rysowanie czy tworzenie kompozycji z materiałów recyklingowych. Grupa 0 A  wykazała się niezwykłą kreatywnością, tworząc fantastyczne koszyczki z przedmiotów, które zazwyczaj trafiają do śmieci.

Natomiast uczniowie klasy pierwszej, pod kierunkiem Ewy Grygutis, przygotowali krótki występ pt. „Kto ma olej w głowie” w którym poruszyli ważne kwestie i problemy związane z ochroną naszej planety. Inscenizację zakończyli piosenką pt. „Zielony dom”. Na przedstawienie zostały zaproszone koleżanki i koledzy z przedszkola oraz  klasy drugiej i trzeciej.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i przedszkolaków, widzimy, jak rośnie w nich świadomość ekologiczna oraz troska o naszą planetę 🌎.

E. Brodowska, P. Bobrowska, E. Zalewska, E. Tomaszewska, A. Borkowska, E. Grygutis