Bawimy się, bo lubimy! Zachęcamy też innych!

Opublikowano: środa, 21 listopad 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

W szkole podstawowej trwają przygotowania do Dnia Życzliwości. Uczniowie szkoły pod czujnym okiem wychowawców przygotowują dekoracje. Rysują, wycinają barwne literki. Kolorują ilustracje. Zawieszają żółte buźki, barwne postacie, sentencje o życzliwości z dobrymi słowami, np. : pokój, dobro, miłość, nadzieja… Wycinają też drzewa, ręce, kwiaty z pięknymi słowami. Tak przygotowane ozdoby umieszczają na drzwiach klas. Robi się miło i barwnie.

W naszej szkole dnia 19 listopada obchodzono Dzień Życzliwości. Uczniowie ubrali się na żółto i buźki ozdobili uśmiechem. Na początku dnia Natalka, Anna, Monika, Tomek, Dawid, Łukasz, Aleksandra M., Bartek D. Wiktoria B., Magda, Dawid, Inga i Kinga witały osoby, wchodzące do szkoły i częstowały cukierkami, które zostały wcześniej przyozdobione kolorowymi buźkami. Nauczyciele otrzymali mini laurki z dobrymi życzeniami.

Uczniowie szkoły wzięli udział w konkursie : „ Życzliwi żyją wśród nas”

Laureatami zostali:

1. Katarzyna Szlaszyńska kl. IV
  2. Dominika Szczęsna kl. VII
  3. Mateusz Poniatowski kl. VIII

Natomiast uczniowie kl. IV –VI tworzyli cylindry życzliwości. Najlepiej z zadania wywiązali się:

I miejsce: Monika Krakowska kl. VI

II miejsce: Wiktoria Sznejder kl. VI

III miejsce Uczniowie klasy czwartej

Wyróżnienie: Diana Kosicka kl. V, Julia Anusiewicz kl. VI

Uczniowie kl. IV, V, Vi i VII przygotowali uroczysty apel pt. : „ Uczyńcie wasze życie niezwykłym.” Recytowali wiersze, śpiewali piosenki:” Ciasto przyjaźni”, „Grzeczne słówko” i „Życzliwa piosenka”.

Opracowała: Krystyna Modzalewska