Z wizytą na Posterunku Policji w Słobódce

Opublikowano: czwartek, 06 czerwiec 2024 Ewa Brodowska
Dnia 5 czerwca nasze przedszkolaki grupa 4-latów i 5-latków miały wyjątkową okazję odwiedzić Posterunek Policji w Słobódce. Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń i atrakcji, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych małych podopiecznych. Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić posterunek i poznać codzienną pracę policjantów. Funkcjonariusze opowiadali o swoich obowiązkach i pokazali, jak wygląda ich praca. Przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wygląda biuro policjanta. W trakcie prezentacji wyposażenia policyjnego przymierzali niektóre akcesoria ubioru i wyposażenia policjanta, takie jak: tarcza policyjna, kask, kamizelka ochronna.  Nie lada atrakcją była możliwość oglądania samochodów policyjnych, do których mogli wejść i poznać je od środka. Największą radość sprawiło jednak uruchomienie syreny, co wywołało uśmiechy i zachwyt na twarzach maluchów.
Po zwiedzaniu posterunku, dzieci udały się na pobliski plac zabaw. Na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, mogły wesoło spędzić czas na huśtawkach, zjeżdżalniach i innych urządzeniach do zabawy. Była to doskonała okazja do integracji i spędzenia czasu w aktywny sposób.
Dziękujemy funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Słobódce za ciepłe przyjęcie. To była niesamowita przygoda, która na długo zostanie w sercach naszych przedszkolaków.
E. Tomaszewska, E. Brodowska