Podsumowanie Pikniku Rodzinnego

Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2024 Ewa Brodowska

Jak co roku w niedzielę 09.06.2024 r. odbył się Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Słobódce. Impreza dzięki wspaniałej pogodzie ☀️ przyciągnęła ogromną liczbę uczestników. To wydarzenie było nie tylko okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, ale przede wszystkim do zacieśnienia więzi między mieszkańcami, budowania relacji i wzajemnego wsparcia. Dzięki bogatemu programowi i wspólnym chwilom, każdy mógł poczuć, jak ważną częścią jest naszej społeczności. Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji, które przygotowano specjalnie na tę okazję, między innymi pokaz pojazdów służb mundurowych oraz sprzętu, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Utalentowani uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w niezwykłych występach muzycznych, dostarczając wzruszeń i dumy rodzicom oraz nauczycielom. Podczas trwania Pikniku uczestnicy mieli możliwość sfotografować się w specjalnie wykonanej do zdjęć oryginalnej Fotobudce z balonów. Dla miłośników sztuki zorganizowano konkurs na najlepszą pracę plastyczną, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Rodziny mogły rywalizować w licznych konkurencjach sportowych, dużych emocji dostarczył też turniej strzelecki, paintball, speedball oraz tenis stołowy. Na pikniku można było podziwiać pojazdy retro. Pani Lidia Kulik poprowadziła Rodzinną Zumbę, a Pan Marcin Kotnarowski zajęcia z jujitsu. Dzieci i dorośli mogli skorzystać też z wielu innych atrakcji: malowanie twarzy, włosów, paznokci, tatuaże, skręcanie balonów, tworzenie slimów, bańki mydlane, dmuchańce. Podczas festynu można było poszukać swojego szczęścia w loterii fantowej, która dostarczyła wielu emocji i niespodzianek. Na zgłodniałych uczestników czekała kiełbaska z grilla, grochówka, bigos, a także można było skosztować przepysznych gofrów, lodów, popcornu, waty cukrowej, które kusiły zapachem i smakiem oraz słodkich domowych wypieków upieczonych przez rodziców. Środki zebrane podczas pikniku przekazane zostaną Pani Lidii Sikorskiej. Tradycyjnie piknik zakończył się festiwalem kolorów Holi i solidnym prysznicem, który zafundowała Ochotnicza Straż Pożarna Szypliszki. Radość i szczęście pisało się na twarzach dzieci i dorosłych, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Chcieliśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom, bez których ten dzień nie byłby tak wyjątkowy. Ich hojność i zaangażowanie umożliwiły organizację tego wspaniałego wydarzenia, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego Wójta Pana Mariusza Grygieńć, którego wsparcie i zaangażowanie było nieocenione. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Pikniku Rodzinnego – organizatorom, całej społeczności szkolnej oraz mieszkańcom, których obecność i wsparcie były kluczowe. Piknik Rodzinny był świętem, dowodzącym, że razem możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. To był dzień pełen radości, uśmiechów i wzruszeń.