×

Wiadomość

„Warsztaty mydlarskie i wycieczka do Retro Warsztatu”

Opublikowano: wtorek, 18 czerwiec 2024 Ewa Brodowska

W poniedziałek (17.06.2024r.) grupa 0B wyruszyła na warsztaty mydlarskie do Muzeum Wigier w Starym Folwarku. Dzieci własnoręcznie wykonały piękne i pachnące mydełka, następnie udaliśmy się na zwiedzanie.
W muzeum przygotowano ekspozycję stałą, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach. Na dzieci czekały ciekawe zadania do wykonania, a na nudę nie było czasu. Po spędzeniu czasu na placu zabaw udaliśmy się na zaproszenie Rodziców Helenki Warlinskiej z naszej grupy do „Retro Warsztatu”. Tam czekały na nas słodkie niespodzianki. Dzieci miały możliwość podziwiać zabytkowe i unikatowe auta, motocykle. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Złomek” auto rodem z filmu animowanego pt. ”Auta”🚗. Panowie chętnie opowiadali o swojej pracy, a dzieci w szczególności chłopcy zafascynowani motoryzacją mogli usiąść za kierownicą i poczuć się prawdziwym kierowcą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom Helenki 🤗❤️❤️❤️ i zapraszamy do fotorelacji.

https://photos.app.goo.gl/d5H4cqYUL5f1s4if9 

P. Bobrowska

Odsłony: 39