×

Wiadomość

Pożegnanie Ósmoklasistów - Niezapomniana Uroczystość

Opublikowano: wtorek, 25 czerwiec 2024 Ewa Brodowska
Dnia 20 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych, w którym wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Szypliszki Pan Mariusz Grygieńć, Przewodniczący Rady Gminy Pan Antoni Anusiewicz, Ksiądz Dariusz Smoleński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marta Jaśkiewicz, Kierownik Gminnej Biblioteki w Słobódce Pani Agnieszka Ogórkis, Dyrektor Szkoły Pan Marek Zdancewicz oraz uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne. Była to wyjątkowa ceremonia, pełna emocji, wzruszeń, a także humoru, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Szkoły.  W swoim wystąpieniu podkreślił, jak wielkie znaczenie mają osiągnięcia uczniów oraz ich zaangażowanie w życie szkoły. Wyraził wdzięczność nauczycielom i rodzicom za ich nieocenione wsparcie. Życzył uczniom dalszych sukcesów, odwagi i determinacji na ich nowej drodze edukacyjnej. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni Goście.  Następnie uczniowie klasy ósmej przekazali przedstawicielom klasy 7 swoje obowiązki. Na ręce siódmoklasistów przekazali sztandar szkoły. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia. Uczniowie zostali wyróżnieni w różnych kategoriach, takich jak sport, wolontariat itp. Każde wyróżnienie było owocem ciężkiej pracy i pasji. Nie mogło tez zabraknąć wzruszającego pożegnania klas ósmych przez ich młodszych kolegów z klasy siódmej. Przygotowali oni krótki występ artystyczny, był to moment pełen emocji, podkreślający więzi i wspólne wspomnienia. Dodatkowo klasa siódma obdarowała klasę ósmą drobnymi upominkami.  Następnie obejrzeliśmy humorystyczny program artystyczny przygotowany przez naszych absolwentów oraz filmiki, które najlepiej pokazały, jak wyjątkowa była to grupa. Ósmoklasiści także mieli okazję pożegnać swoją wychowawczynię. Z głębokim uczuciem i wdzięcznością przekazali jej słowa podziękowania oraz wręczyli symboliczny upominek. Aby dodać odrobinę humoru do uroczystości, przygotowali dla swojej wychowawczyni specjalne zadanie – quiz ukryty w balonach. Wychowawczyni przebijała balony, w których ukryte były opisy uczniów. Zadaniem było odgadnąć, o kim jest mowa, sprawiło to wszystkim uczestnikom uroczystości wiele radości i śmiechu. Finalnie uczniowie ósmej klasy wręczyli drobne upominki zaproszonym Gościom oraz pracownikom szkoły. Na zakończenie, życzenia dla absolwentów przekazali Wychowawczyni, Dyrektor, Wójt Gminy Szypliszki, Przewodniczący Rady Gminy oraz Przewodnicza Rady Rodziców. Wszyscy życzyli uczniom sukcesów, spełnienia marzeń oraz odwagi w stawianiu czoła nowym wyzwaniom. Podkreślili, jak ważne jest pielęgnowanie wartości wyniesionych ze szkoły oraz utrzymywanie relacji i przyjaźni, które tutaj nawiązali. To wyniosłe pożegnanie zakończyło ważny etap w życiu naszych uczniów, którzy teraz wyruszają w nową, pełną przygód i wyzwań drogę. Dlatego warto pamiętać o słowach Marka Grechuty „Ważne są dni, których jeszcze nie znamy...”. Dlatego też bez strachu, bez smutku kierujmy swój wzrok w stronę przyszłości.
To już jest koniec naszej przygody. Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze. Pamiętajcie o nas, ale kierujcie swój wzrok w przyszłość. Bądźcie silni, odważni i mądrzy.  Do zobaczenia gdzieś w dorosłości.
Odsłony: 26