Wizyta ratownika medycznego w przedszkolu

Opublikowano: czwartek, 12 wrzesień 2024 Ewa Brodowska
W czwartek 12.09.2024 r. w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć ratownika medycznego - Pana Patryka Karmiłowicza, który w pasjonujący sposób przybliżył dzieciom tajniki swojego zawodu. Opowiadając o codziennych wyzwaniach i odpowiedzialności związanej z ratowaniem ludzkiego życia, wzbudził w najmłodszych ogromne zainteresowanie. Podczas spotkania dzieci miały okazję najpierw wysłuchać szczegółowych instrukcji dotyczących udzielania pierwszej pomocy, a następnie samodzielnie spróbować swoich sił na fantomie. Ratownik cierpliwie tłumaczył, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia oraz przypomniał najważniejsze numery alarmowe, które każdy z nas powinien znać.
Bardzo dziękujemy Panu Patrykowi za za wizytę w przedszkolu, poświęcony czas, zaangażowanie i cenne wskazówki. To spotkanie nie tylko dostarczyło dzieciom ważnej wiedzy, ale także rozbudziło w nich ciekawość i chęć niesienia pomocy innym.
E. Brodowska, P. Bobrowska, A. Borkowska, E. Tomaszewska