Wycieczka do MIDICENTRUM i Galerii Sztuki Współczesnej

Opublikowano: środa, 18 październik 2017 Ula Karmiłowicz

FOTO

11 października 2017 roku, klasa VI wyjechała na zajęcia do MIDICENTRUM.

Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologii w Suwałkach jest interaktywną placówką dydaktyczną, oddziałem Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, korzystającą z nowoczesnych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Nasza lekcja dotyczyła wizualizowania określonych mechanizmów oraz działania zjawisk przyrody. Uczniowie między innymi dowiedzieli się o właściwościach napięcia powierzchniowego cieczy i zmianach zachodzących pod wpływem różnego ph, a także mogli zobaczyć falę dźwiękową w kieliszku napełnionym wodą. Zwiedzili również wystawę w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20, poświęconą niezwykłemu światu rzeszowskiej artystki  Marioli Wawrzusiak. Była to ciekawa lekcja plastyki i techniki. Zobaczyliśmy około 30 niezwykłych instalacji wykonanych z żelaza, pobudzających wyobraźnię, skłaniających do refleksji, opowiadających o niebanalnym świecie, o tajemniczej ostoi, gdzie zatrzymał się czas i trwa w wyjątkowej harmonii. Fascynujące ptaki, nietoperze, mrówki, siedzący w spokojnej pozie jeleń, groźny i nieco przerażający wilk, można je było podziwiać, snuć o nich opowieści i zrobić pamiątkowe zdjęcia.  

Serdeczne podziękowania pani Agnieszce Szlaszyńskiej, która zgodziła się pojechać z klasą w charakterze opiekuna, a także Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Słobódce i Władzom Gminy Szypliszki za umożliwienie wyjazdu - imieniu klasy składa wychowawczyni Lidia Sikorska

 

Odsłony: 396