KONKURS EDUKACJA EKOLOGICZNA W PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH PODSTAWOWYCH Z TERENU GMINY SZYPLISZKI

Opublikowano: poniedziałek, 29 kwiecień 2019 Ula Karmiłowicz

EDUKACJA EKOLOGICZNA W PRZEDSZKOLACH I SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Z TERENU GMINY SZYPLISZKI

W celu zachęcenia dzieci do aktywnego uczestnictwa w segregacji odpadów na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny.

Prace plastyczne indywidualnie przygotowane przez uczniów

zostały podzielone na następujące tematy:

- przedszkolaki i klasa ,,0” Eko plakat- ,,Mądre dzieci segregują śmieci”.

- klasa I- III Eko plakat- ,,Mądre dzieci segregują śmieci”.

- klasa IV- VI Eko plakat ,,Kupuj z głową”.

Aby zachęcić młodzież do aktywnego uczestnictwa w segregacji odpadów na zakończenie spotkania dla klas VII i VIII został ogłoszony konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej nt. ,,Recykling mądre słowo”.

Dla zwycięzców konkursu zostały przewidziane nagrody książkowe.

Prace należy składać u wychowawców do dnia 17 maja 2019 r., zaś podsumowanie planujemy na dzień 21 maja.

Podsumowanie działań edukacyjnych oraz rozdanie nagród zostanie przeprowadzone w ,,Dniu bez śmiecia”. W tym dniu również, w porozumieniu z dyrekcją poszczególnych szkół zostanie przeprowadzona akcja sprzątania otaczającego nas środowiska.