Dzień Życzliwości w SP w Słobódce

Opublikowano: wtorek, 21 listopad 2017 Ula Karmiłowicz

FOTO

W naszej szkole dnia 20 listopada obchodzono Dzień Życzliwości. Uczniowie ubrali się na żółto i buźki ozdobili uśmiechem. Na początku dnia Monika, Tomek, Ola, Natalka, Ania, Bartek i Dawid witali osoby, wchodzące do szkoły i częstowali cukierkami, które zostały wcześniej przyozdobione kolorowymi serduszkami przez uczniów klasy piątej.

W kl. I - VII został ogłoszony konkurs pt.:„ Król/Królowa Życzliwości”. Wyniki zabawy podano na apelu 20 listopada. Nagrodzone zostały najżyczliwsze osoby. Otrzymały koronę i berło.

1. I – Kamila Zakrzewska
  2. II – Weronika Wałejko
  3. III – Katarzyna Szlaszyńska
  4. IV – Diana Kosicka
  5. V – Natalia Suchocka
  6. VI – Kinga Podurgiel
  7. VII – Kacper Stefanowicz

Uczniowie kl. IV – VI wzięli udział w konkursie: „Latawiec życzliwości”. Najlepiej z zadania wywiązali się:

I miejsce: Inga Racis kl. V

II miejsce: Dominika Szlaszyńska kl. VI, Monika Krakowska kl. V

III miejsce: Wiktoria Przybyło kl. I, Bartek Dubiński kl. V

Wyróżnienie: Kacper Pieczulis kl. IV, Dominika Szczęsna kl. VI, Karolina Staśkiewicz kl. IV

Ponadto tego samego dnia odbył się apel, poświęcony życzliwości. Weronika, Anita, Aleksandra, Vanessa i Karolina deklamowały wiersz: ”Marzenie”. Uczniowie klasy piątej i szóstej recytowali wiersze, przedstawiające zasady dobrego. Chłopcy z klasy piątej przestrzegali przed używkami, śpiewając piosenkę : „Moja dziewczyna”. Uczennice z klasy szóstej zaśpiewały piosenki:” Grzeczne słówka” i „Sto uśmiechów na minutę”.

Dekorację o życzliwości przygotowała Pani Urszula Maciorowska. Wykorzystała do niej m. in. latawce, wykonane przez zwycięzców konkursu: ” Latawiec życzliwości”. Sponsorem słodkości był Pan Dyrektor Marek Zdancewicz.

Opracowała Krystyna Modzalewska