Konkurs pt. „Palma wielkanocna”

Opublikowano: środa, 17 luty 2021 Teresa Leśniewska

Regulamin konkursu pt. „Palma wielkanocna"

I. Cele konkursu:
- rozwijanie twórczości plastycznej uczniów,
- budzenie szacunku dla walorów sztuki ludowej,
- kształtowanie wrażliwości estetycznej,
- powszechna prezentacja dorobku dzieci,
- pielęgnowanie tradycji religijnych, narodowych i regionalnych.
II. Warunki i zasady uczestnictwa :
1. Forma wykonania: palma z różnych materiałów np. kolorowej bibuły, zasuszonych kwiatów i traw, bazi, papieru kolorowego, wstążek itp.
2. Technika – dowolna.
3. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w kościele parafialnym w Becejłach w dniu 28 marca 2021r. (Niedziela Palmowa).

4. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej.
5. Uczniowie wykonują prace indywidualnie.
6. Prace powinny być podpisane:  imię i nazwisko autora, klasa.
III. Ocena prac:

1. Oceny i kwalifikacji prac do wystawy pokonkursowej oraz przyznania nagród i wyróżnień dokona profesjonalne Jury powołane przez organizatora.
2. Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę:
- estetykę wykonania,
- pomysłowość,
- rodzaj wykorzystanych materiałów,
- ogólny wyraz artystyczny,
- stopień trudności,
- oryginalność.
3. Prace indywidualne będą oceniane i nagradzane w trzech kategoriach wiekowych, które zostaną ustalone przez organizatorów w zależności od tego,  ile wpłynie z poszczególnych klas. 4.Organizatorzy konkursu przewidują dla autorów dyplomy i nagrody w każdej kategorii wiekowej oraz wyróżnienia .
IV. Terminarz:
1. Prace prosimy składać do dnia 19 marca 2021r. do godz. 11.00 u pani Teresy Leśniewskiej.
2. Wyniki zostaną ogłoszone 28 marca 2021r. w czasie mszy św. o godz. 11.00.
3. Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie zorganizowanej w kościele w Becejłach oraz wezmą udział w uroczystej procesji podczas Niedzieli Palmowej.

V. Sponsorem nagród w konkursie jest ks. proboszcz Dariusz Smoleński.

VI. Osoby odpowiedzialne za organizację i przebieg konkursu : p. Teresa Leśniewska i ks. proboszcz Dariusz Smoleński.