Wystawa książek w "0"

Opublikowano: poniedziałek, 19 marzec 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

Realizując tematykę zajęć ,,Tajemnice powstawania książki”,  dzieci z klasy zerowej postanowiły napisać własne książeczki.

Na zajęciach wymyśliły tematykę swojego dzieła, tytuł oraz projekt okładki. Następnie przy pomocy nauczyciela, wykorzystując blok techniczny, kartki ksero, różnorodne materiały plastyczne zszyły okładkę z kartkami , ponumerowały strony , wykonały stronę tytułową . Na okładce umieściły to co niezbędne w każdej książce: imię i nazwisko autora, tytuł i wydawnictwo. Postanowiliśmy , że nasze wydawnictwo to,, O”. Treść książki, krótkie opowiadanie, dzieci tworzyły w domu z rodzicami i zapisywały w formie graficznej lub słownej.

Po wykonaniu książeczek dzieci przyniosły je do zerówki i prezentowały na forum grupy. Prezentujący siadał  na specjalnie przygotowanym krześle dla autora. Pokazywał okładkę, czytał umieszczone na niej informacje, opowiadał treść książki, opisywał zamieszczone w niej ilustracje. Każde wystąpienie nagradzane było brawami. Pracując w zespołach, dzieci zorganizowały wystawę swoich książek. I grupa wykonała bilety wstępu na wystawę , II grupa przygotowała plakat informacyjny o wystawie, III grupa skupiła się na wyeksponowaniu książek. Zapraszając uczniów z poszczególnych klas , nauczycieli i rodziców  dzieci wręczały bilet wstępu. Naszą wystawę odwiedziły klasy I, II i III z wychowawcami, Pani logopeda, Pani katechetka, Pani od języka angielskiego , grupa przedszkolna 3-4 latki z wychowawczynią , rodzice naszej zerówki, Pan dyrektor…. Czekamy na gości do 23.III. 2018. Każdy odwiedzający mile widziany.

Opracowała wychowawczyni kl.0   Janina Bobrowska