„Sportowe Wakacje z Fundacja LOTTO 2021”

Opublikowano: niedziela, 29 sierpień 2021 JG

Od  21  do 30 sierpnia 2021 roku  dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce bierze udział w obozie sportowym “Sportowe Wakacje 2021” prowadzonym przez Uczniowski Klub Sportowy „Szelment”.  Projekt jest realizowany w ramach programu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO 2021” ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W trakcie obozu promowane jest aktywne spędzanie wolnego czasu i prowadzenie aktywnego trybu życia. Na każdy dzień jest ustalony harmonogram. Do zrealizowania mamy zajęcia sportowe, wycieczkę krajoznawczą, wydarzenie kulturalne, pogadanki oraz wewnętrze zawody.

Podczas obozu sportowego prowadzone są zajęcia z tenisa stołowego, strzelectwa, czy piłki nożnej. Organizowane są warsztaty dotyczące bezpieczeństwa podczas uprawiania sportu, rozmowa z psychologiem dotycząca przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznych i zagrożeń cywilizacyjnym oraz lekcja historii polskiego sportu  na przykładzie sylwetek polskich sportowców, takich jak m.in. Halina Konopacka.

Każde spotkanie rozpoczyna się od porannych ćwiczeń. Następnie realizowane są zadania ustalone w harmonogramie. Jednym z nich są wycieczki krajoznawcze “Szlakiem historycznych wydarzeń”. Wydarzenie kulturalnym był wyjazd do kina. Miejscem drugiej wycieczki będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment. Tam uczestnicy będą mieli możliwość wsiąść udział w wystawie pt.: „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk". Odbędzie się także spotkanie z mistrzem olimpijskim Wojciechem Fortuną.

Zakończeniem projektu – obozu sportowego będzie „Festiwal sportu”. Zostaną zorganizowane rozgrywki w piłkę nożną, zawody strzeleckie i tenisa stołowego.  Uczestnicy rozgrywek otrzymają nagrody i dyplomy.