Dzień Jeża w Przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 15 listopad 2021 Aleksandra Niedźwiedzka

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża. Te kłujące ssaki towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego włączyły się w obchody tego święta. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Oglądały książeczki i filmy edukacyjne, tańczyły przy piosenkach o jeżach oraz bawiły się w zabawy „Na dywanie siedzi jeż”, „Jeżyk” i wiele innych. Po zabawie dzieci wykonały piękne prace różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki mogły wykazać się inwencją twórczą  i ozdobić prace według własnego pomysłu. Nauczyliśmy się wierszyk o jeżu i wykonaliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.