Mistrz Olimpijski Wojciech Fortuna propaguje sport w powiecie suwalskim i sejneńskim

Opublikowano: środa, 01 grudzień 2021 Wioleta Balczun

Fundacja im. Wojciecha Fortuny realizuje projekt "Pobudzenie aktywizacji sportowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych ze środowisk wiejskich w powiecie suwalskim i sejneńskim"

Projekt ma za zadanie poprzez atrakcyjne formy aktywności fizycznej zmienić nastawienie do sportu, przez co dbanie o zdrowie stanie się normą. Projekt jest skierowany do najbliższego środowiska: dzieci, młodzieży, dorosłych.  Projekt składa się z cyklicznych zajęć sportowych.

Wsparciem w ramach tego działania objętych będzie 144 dzieci i młodzieży.

W takich dyscyplinach jak:  /badminton, taekwondo, fitness, biatlon, strzelectwo, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy/

Zajęcia odbywać się będą na obiektach sportowych w SP w Słobódce, SP w Kaletniku, SP w Puńsku.

Projekt dofinansowany przez  Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.