SZKOLNY DZIEŃ PATRIOTYCZNY

Opublikowano: piątek, 11 maj 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

8 maja o godz.12.00 w Szkole Podstawowej w Słobódce odbył się wyjątkowy apel poświęcony rocznicom: uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz zakończenia II wojny światowej.

W apelu wzięła udział cała społeczność uczniowska- pięknie na galowo ustrojona, rada pedagogiczna oraz władze gminy w osobach pana wójta oraz przewodniczącego rady gminy.

Na rozpoczęcie apelu został odśpiewany "Mazurek Dąbrowskiego".

Po przeczytaniu listu od posła Jarosława Zielińskiego wszyscy zgromadzeni zaśpiewali "Mazurek 3 Maja".

Przemysław Pakirski z Iwoną Staśkiewicz z klasy II b przedstawili krótki rys historyczny, który był przeplatany piosenkami wojskowymi.

W dalszej części uroczystości zaprezentował się patriotycznie zespół POGRANICZE pod kierownictwem p. Józefa Murawskiego.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród w konkursie patriotycznym ogłoszonym przez samorząd uczniowski.