Poznaj Polskę - kl. I-III

Opublikowano: poniedziałek, 30 maj 2022 Wioleta Balczun

26 maja 2022 r. uczniowie klas I- III mieli możliwość wyjazdu na wycieczkę z programu „Poznaj Polskę”. Dzień rozpoczęliśmy wcześnie rano i dzięki temu wiele godzin mogliśmy przeznaczyć na zapewnione atrakcje.

Pierwszym punktem był Teatr Lalek w Białymstoku. Kiedy dotarliśmy na miejsce, z wielką niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu. Dzieci były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Nastrojowa muzyka i oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że warto było tam pojechać. Ogromne wrażenie wywarła na dzieciach sceneria oraz lalki w „Piwnicy lalek”. Nie mogły oderwać od nich wzroku.

Kolejnymi punktami na naszej wycieczkowej mapie było „Muzeum Kanału Augustowskiego” oraz rejs statkiem z Augustowa do Studzienicznej wraz ze śluzowaniem. Podczas wycieczki dzieci mogły podziwiać piękne widoki z innej perspektywy. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu podróż wodnym środkiem lokomocji.

Na zakończenie odwiedziliśmy uwielbiany przez dzieci McDonald’s i z pełnymi brzuszkami wyruszyliśmy w drogę powrotną. Uczniowie dzielnie i z entuzjazmem przeżywały wszystkie atrakcje podczas wycieczki, po czym pełne wrażeń i wspomnień powróciły bezpiecznie do rodziców, którzy czekali pod szkołą.

Każdy uczestnik wyjazdu otrzymał butelkę wody i słodką niespodziankę.

Harmonogram wyjazdu:

• 6.00 spotkanie pod szkołą i wyjazd
  • 9.00 spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek” w Białostockim Teatrze Lalek
  • 10.30- 11.00 zwiedzanie „Piwnicy lalek”
  • 11.00- 12.30 przejazd do Augustowa
  • 12.30- 13.00 zwiedzanie „Muzeum Kanału Augustowskiego”
  • 13.00- 14.30 rejs statkiem z Augustowa do Studzienicznej wraz ze śluzowaniem
  • 14.30- 15.15 przejazd do Suwałk
  • 15.15- 16.20 posiłek w restauracji McDonald’s
  • 17.00 powrót

Poniżej fotoleracja z wyjazdu smile