Relacja ze spotkania Klubu Dyrektora

Opublikowano: piątek, 18 listopad 2022 Wioleta Balczun

W ramach Klubu Dyrektora organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach 15 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej w Słobódce odbyło się spotkanie dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół z powiatu suwalskiego.

Celem ogólnym Klubu jest wzbogacenie i doskonalenie kompetencji zawodowych dyrektorów i wicedyrektorów szkół i placówek.  Natomiast celami szczegółowymi jest poznanie nowości i zmian prawa oświatowego, poznanie dobrych praktyk w zakresie pracy z uczniem zdolnym oraz organizacji zajęć pozalekcyjnych.

Spotkanie przygotowane w naszej szkole dotyczyło organizacji zajęć pozalekcyjnych. Kierownikiem tego szkolenia był Pan Andrzej Matusiewicz, z którym gościła u nas Pani Lidia Kłoczko – Dyrektor CEN-u. W wydarzeniu brali udział : Wójt Gminy Szypliszki – Mariusz Grygieńć, Proboszcz Parafii Becejły – Dariusz Smoleński, przedstawiciel Kuratorium Oświaty – Dyrektor Delegatury w Suwałkach Pani Bożena Obuchowska oraz zgłoszeni udziałem dyrektorzy szkół z powiatu suwalskiego.

Pierwszy punktem spotkania była prezentacja szkoły – budynku, sal lekcyjnych, sali gimnastycznej oraz strzelnicy. Następnie goście udali się do sali wysłuchać przygotowanych prezentacji przez naszych nauczycieli. Przestawione zostały osiągnięcia plastyczne, artystyczne oraz sportowe. Prezentowano program Destination Imagination, dzięki któremu nasz szkoła z Podlasia stała się wizytówką nie tylko w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Przestawione zostały wysokie wyniki w konkursach plastycznych na szczeblach wojewódzkich, jak i ogólnopolskich. Od roku szkolnego 2017/2018 sukcesem są stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej przyznawane co roku naszym uczniom. W roku 2019 mieliśmy największą liczbę stypendystów w tej dziedzinie - było aż 5 uczniów. Wspomniane były także wszelkie programy edukacyjne, projekty sportowe, które realizujemy w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jednym z takich programów jest Erasmus +, gdzie nasza szkoła od 2018 cyklicznie bierze udział i realizuje projekty. Uczniowie mieli okazję podczas spotkania dyrektorów przedstawić swoje ostanie rezultaty wyjazdu oraz omówić korzyści z realizacji takiego projektu. Na koniec zostało wspomniane o współpracy i profesjonalnej opiece psychologiczno-pedagogicznej, dzięki której realizuje się wiele programów profilaktyczno-zdrowotnych.

Podsumowując Szkoła Podstawowa w Słobódce z ciekawą ofertą zajęć dodatkowych, z  profesjonalnym zapleczem oraz wykształconą kadrą pedagogiczną kreatywnie rozwija twórcze myślenie wśród uczniów smile.